You can find me on tajotaka.blog.cz

My Diary

The Last Goodbye

3. prosince 2013 v 17:13 | Zara
Vždycky jsem vynikala talentem - když nemusím, tak to neudělám, alespoň ne hned. A ani tentokrát jsem nezklamala. Je to trapné po takové dlouhé době, ale musela jsem to sem dát, už kvůli svým (teď už asi ne) affs a fanouškům. Vybrala jsem si proto speciálně i toto datum. 3. prosince Amanda právě slaví své 28. narozeniny. Příjde mi to jako nejvhodnější den, kdy se s Amandou, blogem a Vámi všemi rozloučit. Chtěla bych všem strašně moc poděkovat, zejména za pomoc a toleranci v mých začátcích a taky za krásnou návštěvnost a milé komentáře, které si určitě budu občas chodit číst, abych nezapomněla, jak to bylo všechno krásný. Když jsem se po té dlouhé době opět přihlásila na blog, zmocnily se mě ty krásný vzpomínky na dobu, kdy jsem sem chodila každý den, přidávala aktuální novinky, rozhovory a neustále se vrtala v rozcestnících, které, ač jsem se usilovně snažila, jsem nikdy nedotáhla do konce:D..Myslela jsem si, že tento článek nebudu nikdy psát (jak naivní:D), protože sem ten blog měla tak ráda, že to bylo nepředstavitelné. Zničeho nic mě ale opustil zápal a chyběla tomu všemu jakási jiskra. Z psaní článků se stala povinnost a už to nebyla taková zábava jako kdysi a bohužel jsem ani neměla tolik času jako dřív. Vše vyvrcholilo na jaře, kdy jsem si pořídila malé štěňátko, které vyžadovalo neustálou péči a pozornost. Prožili jsme spolu nádherné léto a času který jsem věnovala jemu a ne blogu vůbec nelituju. Teď mi můj osmiměsíční brouček spí na podlaze a čas po škole ochotně trávím s ním raději než na blogu, protože ho jindy nevidím. Letní prázdniny byly prozatím ty nejlepší, jaké jsem kdy zažila. Staly se ty nejlepší věci, jaké se vůbec mohly stát a navíc jsem dodělala autoškolu:). Letos jsem nastoupila do čtvrťáku a i když vím, že je spousta blogerek maturantek i vysokoškolaček a bez problémů zvládají při škole blogovat, já se chci naplno věnovat škole, úspěšně zvládnout maturitu a připravit se na příjmačky na VŠ (držte mi palce:)). Navíc hraju tenis, který mi bere taky značnou část času a od jara budu opět po letech hrát týmové hry, takže sama nebudu vědět kam dřív skočit. Je to strašně těžké psát tento článek. Na Amandu nikdy nezapomenu, pořád sleduju její novinky přes fanstránky, FB a čím dál častěji se poštěstí i v časopisech, z čehož mám nesmírnou radost. Podle mě má našlápnuto na úžasnou kariéru. Moc jí to přeju. Třeba se mi bude tak moc stýskat, že se vrátím v podobě nějakého osobního blogu, se svými žvásty nebo "grafikou", ale moc šancí tomu nedávám:D. Mějte se krásně, bude mi to tu moc chybět....
Vaše Zara

PS: Ani byste nevěřili, jak po půl roce může člověk přijít o schopnost psát:D...;)

3 years online!

24. července 2013 v 22:40 | Zara

Věřte mi, že už jsem ani nedoufala, že se třetího výročí blog dožije! Jsem ale ráda, že to nakonec takhle dopadlo. Moc bych chtěla poděkovat všem svým affs, kteří se obrněli opravdu železnou trpělivostí a vydrželi to se mnou tak dlouho. Nebudu psát, že se tu zase za rok shledáme, když to třeba nebude pravda, nevím, co se za tu dlouhou dobu může stát. Ale děkuji všem, kteří to tu navštěvují. Je hodně povzbudivé a motivující číst milé komentáře, bez vás bych tu tak dlouho nevydržela:-).

Zpátky v sedle?

27. května 2013 v 21:21 | Zara
Zdravím všechny věrné návštěvníky! Mám toho opravdu co vysvětlovat, ale momentálně mám všeho nad hlavu. Popravdě měla jsem sto chutí všeho nechat a posledního dubna tu nechat svůj poslední článek. Těžko říct, jestli se vrátím nastálo, ale prozatím míním ještě nějakou dobu pokračovat. Moc všem děkuji za povzbudivé komentáře, kterých kdyby nebylo, tak asi píšu jiný článek. Taky nemůžu vydržet nechávat si proklouzávat Amandiny novinky, které se mi pomalu ale jistě nakupily. Asi týden opět(!) zpravuji galerii a nové články jsem si projistotu nechávala ještě v rozepsaných, abych měla "otevřená vrátka", kdyby to nevyšlo nebo si to rozmyslela.

Pro ty, kteří chtějí znát můj důvod opuštění blogu zní - mám nové štěně. Nevěřila jsem kolik energie je potřeba vyvinout na jeho starání a hlídání. První 2 týdny byly opravdu kruté. Vůbec jsem se nevyspala a odpoledne utahaná ze školy jsem opět hlídala a vůbec mi nezbýval čas na učení. Takže pozdě spát a o půl 5 ráno zase vzhůru a ve škole denně tak 3 písemky a pořád takhle dokola. Opravdu už jsem to nevydržela. Ono se to řekne, ale ten začátek byl krutý pro nás pro všechny.

A ještě něco pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o mém novém přírůstku. Je to kluk australského ovčáka a jmenuje se Zip. Těm, kteří se o Amandu zajímají podrobněji určitě neuniklo, že její klučík Finn je taky AO. Nechci, abyste si mysleli, že se nějak opičím nebo že jsem Amandou posedlá, AO má být opravdu "dokonalé plemeno". Má jít o nejchytřejší psy, poslušné, společenské, velice sportovně založené, přirozené aportéry, pomocníky při honění dobytka, hlídače.. Ale musím říct, že společenštější psi snad už nejsou. Kdybyste viděli tu radost, když kohokoli uvidí, u žádného jsem toto ještě neviděla! Stáhne uši a začne tak vrtět ocasem a celým tělem, že by se z toho zbláznil. Jinak Zip je zbarvení blue-merle, Amanda má red tricolor. Tímto musím Amandě poděkovat, protože bych se o tomto úžasném plemenu nedozvěděla.

Malý oznam pro návštěvníky blogu

14. dubna 2013 v 14:21 | Zara
Pro pravidelné návštěvníky není žádnou novinkou, že to tu jde od desíti k pěti. A to už je pro mě malé varování nebo jakési upozornění, že to tu už není co bývalo a buďto se ve své aktivitě zlepším nebo to tu zavřu. I návštěvnost se neuvěřitelně změnila. Nepamatuju se, že by někdy týdenní návštěvnost klesla pod 100! Takže jestli to takhle půjde dál, jednoho dne tu najdete článek s posledním sbohem. Ale do té doby se budu snažit dospravit galerii. A to je taky další věc. Neobjevují se žádnou nové články taky z tohoto důvodu, že vlastně většinu času strávím s opravou galerie, všechno si to ukládám a až to všechno bude, tak to zveřejním, ať se to netrousí. Navíc začíná být teplo a hodně teď chodím ven, takže to všechno opravdu spěje ke konci. Mrzí mě to, ale vidím to tu ještě max. na pár dalších měsíců:-(..

20 000 lidí!

1. března 2013 v 21:04 | Zara
Od loňského ledna se návštěvnost zvedla o dalších 10 000 lidí a v pondělí dosáhla krásných 20 000! Na tu dobu, co blog mám je to dost málo, ale když si vezmete, jak moc blog šidím, tak to vcelku odpovídá:). Ale jsem moc šťastná, že si našel stálé návštěvníky.


A již tradiční zveřejnění mých dosavadních dosažených "rekordů" za poslední rok..

14. ledna 2013

21. ledna 2013 v 18:10 | Zara
Je tomu přesně týden co se mi stala veliká tragédie v životě. Zatím o tom, nejsem schopna mluvit a částečně si to ani nechci přiznat a ani nevím jak to se mnou půjde dál, ale musela jsem si minimálně na týden dát pauzu. Ode dneška bych se už ráda zapojila do fungování blogu, abych se částečně přivedla na jiné myšlenky. Z této události se nikdy nedostanu, ale snad se to časem zlepší. Nemůžu ani napsat čeho se to týká, protože mě to stále hodně bolí. Děkuju za pochopení..

Poslední zakončení roku 2012

30. prosince 2012 v 22:37 | Zara
Tradičně odjíždím oslavovat příchod Nového roku mimo připojení internetu, takže mě tu opět do příštího roku neuvidíte:-). Mějte se tu hezky, všichni řádně oslavujte a když nepřišel konec světa 21., tak doufám, že příchod nového roku nebude horší a opět se tu setkáme:). Co přinese rok 2013 kromě vyšších daní a mé plnoletosti, nevím, snad to nebude nic hrozného! ;-)

Chci plnou skříň Pikaa a 30 hodin denně

26. listopadu 2012 v 19:42 | Zara
Od konce prázdnin byla moje aktivita opravdu hrozná. A ještě horší obíhání affs, však vy víte. Už to takhle táhnu několikátý měsíc a pořád čekám, kdy se to malinko zlepší, nezlepšilo se to. A ani nezlepší bude to jen a jen horší. S chvilkou volna počítám až tak o Vánocích a co potom? Pololetí a všechno zase nanovo. S novinkama je to fakt hrůza většinou přidávám o víkendech, někdy i s větším zpožděním, protože se na internet pořádně nedostanu. Jen čekám kdy mě tento koloběh přestane bavit. Prostě už nemám sílu. Jsem ve třeťáku a ten teda neustále nabírá na obrátkách. Neustále přemýšlím co dál, co s blogem. Pořád doufám, že se z tohoto kolotoče dostanu, ale mám si něco nalhávat? Nedostanu. Bude to čím dál horší a taky míň času. Za ty roky tady jsem se toho strašně moc naučila a neustále se učím, mám to všechno zahodit?

Tento článek píšu hlavně svým affs, kterým se moc omlouvám.

Zataženo

16. listopadu 2012 v 13:22 | Zara

Moji milí, moje neaktivita tento týden byla nepřehlédnutelná, za což se velice omlouvám. Příští týden je u nás rodičák a jak to tak bývá týden před tím se všichni učitelé probudí a já pak nevím, kde mi hlava stojí. Vůbec jsem se teď nestíhala na nic učit, žádný oddech, natož nějaké přidávání na blog. Zdaleka to nebylo tak veselé jako tento obrázek, ale o víkendu všechno doženu a navíc se objevil nový photoshoot, takže se můžete těšit:-).

Ano, už jsem se vrátila, ale..

21. září 2012 v 16:29 | Zara

Už jste si určitě všimli, že jsem neaktivní déle, než uváděl předchozí článek, ale vše se vyvrbilo malinko jinak, než jsem doufala..Z dovolené jsem se vrátila v neděli v noci a až do dneška jsem neměla čas na školu natož na blog, tak se omlouvám, že se to tak protáhlo.
Amandiných novinek se nakupila velká hromada, tak to budu přidávat snad celý víkend:D.

Na dovolené bylo nádherně a teplo, jeden den jsme dokonce měli 40°C a bohužel nám v autobusu dost klimatizovali, tak chytla jsem otřesnou rýmu, která se ovšem nejvíc projevila až v Česku:D. Spoustu jsem si toho dovezla a taky jsem neodolala jedné alabastrové sošce v podobě milenců, na kterou si ještě musím koupit nějakou vytrínku, aby nezežloutla. Ale ať jsem vždycky kdekoli chybí mi česká kuchyně, hlavně chleba, určitě to znáte:D. Jako nejchutnější řecký oběd, vedle řeckého salátu, bych vybrala kalamári. Jsou to vlastně osmažené olihně, popravdě kdybych věděla co to je, tak to nesním!:D. Jeden den nám nabídli zdarma den ve vodním parku. Byl opravdu úžasný! Tobogány, skluzavky, plavčíci..:D nezapomenutelný byl tobogán jako z "Karlík a továrna na čokoládu", bylo to o hubu - už nikdy víc! Byla tam lanovka po které jste se vezli nad bazénem a pak se pustili a mnoho dalšího..Do vodního parku bych se ještě jednou ráda vrátila:D.

PS: na tom prvním obrázku je vyfocený ostrov Santorini, kde se natáčel muzikál Mamma Mia!, bohužel není moc dobře vidět, ne všechny fotky z letadla jsou pěkné a tahle se bohužel moc nevydařila, zrovna jsem seděla nad křídlem..Od pilota bylo velice hezké, že nám to dokonce ohlásil:D. Santorini je celé to souostroví ve tvaru podkovy.

Hiatus (6. 9. - 16. 9.)

5. září 2012 v 17:15 | Zara

A je to tu znova.. Ve čtvrtek brzo ráno odlétám na Krétu, kde se zdržím až do neděle 16. Poslední týdny se moje aktivita čím dál snižuje a teď když začala škola to bude ještě horší. Navíc teď odlétám pryč a nechci vidět, co všechno budu muset zase ve škole dohánět, proto ani po návratu tu nebudu nijak často. Září je dost krutý rozjezdový měsíc, určitě nejsem jediná, kdo tu kvůli škole bude méně často, to znáte všichni. Vím, že skoro ani neobíhám, i přesto mě omluvte ze všech kontrol.

bonjour

30. srpna 2012 v 11:40 | Zara

Jak už vám tento článek napovídá, jsem zpět. Za mé nepřítomnosti se objevilo několik setů, které dnes ve volných chvílích přídám. Ani po několika týdnech se nerozjel iimmgg.com, tak začínám pochybovat jestli se kdy vůbec ještě rozjede..
Myslela jsem, že do konce prázdnin už budu na blogu plně aktivní, ale zítra odjíždím za kámoškou a vracím se v sobotu a v neděli mimo to, že se budu chystat do školy, budu pomáhat sousedovi vybírat brambory, takže celý den zabitý..Ve středu tu přibude další větší pozastavení, odlétám k moři:-). Vrátím se až večer 17. a druhý den jdu do školy a nejméně celý týden to vidím na dopisování sešitů:( takže mě tu bohužel moc neuvidíte.

au revoir..

26. srpna 2012 v 20:12 | Zara
Ani nevím jestli mám tento článek psát, protože odjíždím pouze na tři dny, ale nikdy nevíte co se může stát a kolik kontrol bude:D. Myslela jsem, že to tu o prázdninách trošku zpravím, ale je tak málo času! a pořád jsem někde pryč a tak to tu jen stojí...

Šťastný návrat tuláka

16. srpna 2012 v 11:10 | Zara

Včera večer jsem se vrátila z chaty, ani nevíte, jak jsem se těšila na pořádnou sprchu! Dnes jsem už trošku čmuchala na internetu po Amandiných novinkách, ale žádná větší novinka se neobjevila, tak doplňování nebude trvat tak moc dlouho. Jinak na chatičce jsem se měla krásně všude klid, žádnej stres, bohužel obchod je nějaký ten kilometr daleko, takže až nám došel chleba, musely jsme si upíct vlastní z mouky, povím vám, že jsem měla hrůzu, co z toho vyleze a místo kamen mít sporák, nebude tak dobrý jak byl. Prostě chata jen pro otrlé! Ale stejně jsem ráda, že už mám čerstvý chleba a rohlíky:-D.

Už před odjezdem se objevila oficiální stránka "The Big Wedding", tak jsem ji teď pouze doplnila (odkaz najdete v menu).

..jih proti severu
Tyto prázdniny se mnou opět udělaly divy! Čtu jako nikdy předtím. Když jsem skoro před dvěma měsíci narazila u Adusky na článek týkající se knížky Jih proti severu, musela jsem si ji vypůjčit v knihovně. Šok přišel poté co jsem zjistila, že má kolem 1000 stran (to jsem si u ní bohužel nepřečetla:D). První co mě napadlo, že ji okamžitě vrátím, ale naštěstí jsem si to rozmyslela, začetla jsem se a po měsíci a půl mám oba díly přečtené. Naprosto jsem ji hltala, někdy přišel nečekaný zvrat, někdy zase byly nadcházející situace velice průhledné. Malinko mě sice mrzí konec, takový jsem ho nečekala, ale pořád tam zůstává naděje...
Dnes mě čeká shlédnutí filmu, který na mě už čeká nějaký ten týden v počítači a stále odolávám tomu, abych na něho koukla dřív, než přečtu knížky:D. Bude to taková třešnička a připomenutí toho, že příběh nezůstane jenom v knihovně, ale můžu si ho i pustit:-).

Návrat do odlehlých končin (7. 8. - 15. 8.)

7. srpna 2012 v 13:31 | Zara
Dnes odjíždím opět na chatu, kde se tentokrát zdržím o něco déle než minule. Vím, že jsem tomu poslední dobou tady moc nedávala, ale mám prázdniny a venku bylo prostě krásně, tak jsem neměla důvod sedět u počítače a přidávat články, natož obíhat. Snad na mě kvůli tomu nezanevřete a po dobu co tu nebudu mě vynecháte z kontrol a všech podobných věcí vyžadující moji přítomnost. Ještě jsem stihla přidat měsíční hlášení (už bylo na čase:-D) a trošku aktualizovat menu. Žádné novinky ani fotky se stejně neobjevily, tak ani nemám co přidávat, ale už vidím tu kopu, až přijedu - prostě zákon schválnosti:-). Mějte se tu pěkně.

2 years online!

24. července 2012 v 21:21 | Zara

Dnes jsou to přesně dva roky od založení blogu. Když jsem ho zakládala vůbec jsem nepomyslela, že tu vydržím tak dlouho:-D. Měla jsem před tím jeden blog s více celebritami a tenhle jsem založila po shlédnutí filmu "Mamma Mia". Neměla jsem žádné zkušenosti s fansite a vůbec jsem nevěděla jak to chodí "starat se" o takovou stránku. Takže jsem tu posbírala veškeré mé dosavadní zkušenosti. Děkuju, že navštěvujete tento blog a hlavně mým affs, vždyť některé jsou se mnou už od začátku:-). Teď mi nezbývá jen doufat, že podobný článek budu psát i příští rok;-).

Přestávka (11. - 15. 7. 2012)

11. července 2012 v 14:18 | Zara
Dnes odpoledne odjíždím na chatu, kde se zdržím až do neděle. Už konečně potřebuju nějakou změnu a vybočit ze zajetého stereotypu, který mě neuvěřitelně unavuje. Potřebuju na chvíli změnit prostředí. Další články tu čekejte buď v neděli nebo až v pondělí. Vynechejte mě prosím ze všech kontrol apod. Mějte se tu pěkně:-).

Mám narozeniny!

17. června 2012 v 19:01 | Zara

Právě dnes 17. června slavím své 17. narozeniny (17-17 je jednou za život, tak si to užívám). Myslím, že jsem si dnes udělala pěkný den, navíc je neděle:-). Dopoledne jsem řádně oslavila prací začala jsem úklidem, potom buchtou a oběděm, pak začalo být docela horko a už jsem se ani nehnula (nevím jak vám, ale mě ty teplotní skoky nedělají vůbec dobře..). Po obědě jsem dostala bonbošky a babička mi upekla dort. Před chvílí jsem byla vyvenčit psa a to bylo asi tak všechno, dneska to ani nevypadá, že budu přidávat na blog nebo obíhat, dneska si od těchto věcí dám pauzu. Užijte si zbytek dne:-).

Mizím..

30. května 2012 v 19:03 | Zara
Přátelé, zítra po příchodu ze školy odjíždím pryč a vrácím se až v neděli. Jen tu chci zanechat informativní zprávu. Omluvte mě prosím ze všech kontrol apodobných. Děkuji.

Návrat do Česka

25. března 2012 v 20:24 | Zara

Lidičky, o víkendu proběhl úspěšný návrat z Britských ostrovů. Ani byste nevěřili jak jsem šťastná, že jsem doma! Na školní výlet jsme vyráželi minulou neděli v jednu odpoledne. Cesta byla neuvěřitelně dlouhá, hlavně v noci (opravdu nejsem zvyklá spát na nepohodlných sedadlech v autobusu..), jeli jsme přes 20 hodin přes tunel La Manche.

Do Londýna jsme dorazili v dopoledních hodinách a hned vyrazili na obhlídku města. Večer jsme se ubytovali v rodinách. Většina spolužáků měli černošské rodiny, my však měli bílé. Od pohledu vypadali velice sympaticky, ale byli to typičtí britští suchaři. Navíc naše "mamka" neuměla ani pořádně vařit..Hned první den při příjezdu nám nachystala těstoviny s nějakou omáčkou a mletým masem, nechutné! Druhý den jsme dostali pizzu (celkem taková dost vysoká buchta) s mletým masem a kolečkem salámu a lasagne s mletým masem. Třetí den přišlo vysvobození a to v podobě brambor a teňulinkého plátku šunky. V poslední den jsme alespoň doufali v nějaké fish & chips, fazole nebo něco podobného. Dostali jsme špagety s mletým masem a na pohled velmi hezky vypadající kousek masa, bohužel při prvním kousku přišlo velké zklamání. Maso nešlo ukrojit a bylo takové gumové a celé neosolené, poslední jídlo bylo ze všeho nejodpornější:-(..Však nám paní hned první den řekla, že pokud nám to nechutná ať si zařídíme ubytování jinde, protože je prý dobrá kuchařka! Pán byl celkem sympatický a vzhledově to byl typický brit. Každý den nás vozil na "meeting point" na jeho jízdu (brzda-plyn) jsem si malinko zvykla až poslední den, přiznávám, že mi bylo opravdu hodně špatně:D..

Rodinu naprosto s přehledem vykompenzovali památky. Už při prvním spatření Big Benu jsem se rozplývala a věděla jsem, že to bude úžasné! Navštívili jsem snad všechno na co si vzpomenete až na muzeum Madame Tussauds, což mě malinko mrzí. Nejvíce jsem si to užila při návštěve Stonehenge. Vzpomínám si když jsem to poprvé viděla u nás na PC jako tapetu. Vůbec jsem nevěděla co to je ani kde to leží, ale když jsem postupem času zjistila, že jde o nějakou památku věděla jsem, že se tam nikdy nedostanu, takže se mi o tom ani nezdálo:-). Dalším významným bodem pro mě byla návštěva jídelny jedné koleje v Oxfordu, kde se natáčel Harry Potter. Navštívili jsme Trafalgar Square i několik parků, mezi nimi i Hyde Park (odtam jsem viděla několik candids s Helenou Bonham Carter a její rodinou, bylo by to až moc krásné je tam potkat:D). Neustále jsme "kroužili" kolem letiště Heathrow /hísrou/, kde téměř "bydlí" Emma Watson (protože většina jejích candids pochází právě z letiště), bohužel jsme tam nejeli, ale co by taky dělal školní zájezd na letišti? :-D..Dalším velice významným zážitkem byla "jízda" v London Eye. Bála jsem se, že mi bude dělat 100metrová výška dělat problémy, ale dopadlo to ještě lépe, než když se dívám ze sedmipatrového paneláku:-D. Hrozně moc se mi líbila návštěva Canterbury a hradu Leeds Castle je opravdu nádherný a celý ten park, prostě úžasné.

Zjistila jsem, že jsou v Anglii neuvěřitelně drahé potraviny (a skoro nic, co by se dalo jíst), zato jsem se ale vyřádila v obchodech s oblečením, nejvíc moje peněžka utržila v PRIMARKu. Dovezla jsem plný kufr oblečení hlavně triček, které tam běžně stojí do 5 liber (150 Kč). Mají tam opravdu nádherné a kvalitní oblečení, takže až se tam budete chystat tak si připravte peněženku;-).

Jsem moc ráda doma. Zjišťuji, že čím víc cestuji, tím víc mě to táhne zase zpátky. V Anglii to bylo úžasné, hlavně farmářský kraj u Stonehenge. Myslím, že jestli se tam vrátím, tak jedině zkusit to na nějakou farmu. Jsem dost venkovský člověk a bez lesů a zeleně nežiju. Byl to nezapomenutelný zážitek!!
 
 

Reklama